Всесвітній День вишиванки
Одягнімо, друже, вишиванки –
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
Одягнімо вишиванки, друже,
Як одвічний предків талісман.
Хай не буде серед нас байдужих
І один в нас буде отаман.
Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби, одягнім
І відчуєм – вороги безсилі
Зруйнувати український дім.
Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ –
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.
Василь Дерій
У травні, коли природа просинається від довгого зимового сну, розцвітають маки на святковому вбранні українців. Вишиванка не просто красиве вбрання, це — уквітчана українська душа, красива, багата, наповнена любов’ю до всього світу. Свято вишиванки — це неймовірний день для українського народу. Цього дня тисячі людей підтримують одну з найголовніших традицій наших пращурів, одягаючи рясно вишиті сорочки.
Вишиванка — це один з головних символів українського народу.
У світі Всесвітній день вишиванки традиційно відзначають у третій четвер травня, цього року свято припадає на 15 травня. Для України — це неофіційне, але дуже важливе свято. Зародилось це, практично народне свято, на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році, коли студентка Леся Воронюк побачила на великій перерві між парами свого друга Ігоря Житарюка у вишиванці та запропонувала йому та друзям обрати день, щоб всім разом одягнутися у вишиті сорочки. Так, завдяки студентству, День вишиванки розростався Україною кожного наступного року. У 2010 році, завдяки українській діаспорі, свято набуло статусу Всесвітнього.
Цього року організатори свята присвячують його окупованій рф українській культурній спадщині.
Вишиванка – це культурний код народу, закладений в українцях з самого народження. Він відображає нашу національну приналежність, неповторну ідентичність та самобутність.
Учні нашої школи сьогодні теж вбралися у свої вишиванки.





