AktualnościGaleria

Uczniowie klasy IV odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Białym Borze.

Było to niepowtarzalne i pełne magii spotkanie z książką. Dzięki pełnemu profesjonalizmowi Pani Dyrektor odbyliśmy nietypową podróż literacką. Założyliśmy karty czytelnika, poznaliśmy katalogi biblioteczne, zwiedziliśmy poszczególne działy z zasobami bibliotecznymi, nauczyliśmy się oznaczeń, które umożliwiły nam poszukiwanie książek. Dowiedzieliśmy się także o ciekawym rozwiązaniu, jakim jest katalog on-line, który obsługiwaliśmy w czytelni internetowej. Największym zaskoczeniem było dla nas poznanie Mola Książkowego. Przygotował on dla nas mnóstwo zagadek kryjących się w książkach. Staliśmy się na moment detektywami odkrywającymi tajemnice. Odnajdywaliśmy listy i rozszyfrowywaliśmy zagadki. Ich rozwiązanie zaprowadziło nas do magazynu, w którym znajdował się kosz pełen słodkości. Ta lekcja z pewnością była nieocenionym doświadczeniem, które pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania Pani Dyrektor Marzenie Gembie za tę wspaniała podróż literacką oraz oczarowanie nas magią książek.